השפים זיו מנשה ואמרי בריל ארוחת חמישי באקדמיה הקולינרית של בולטהאופ
השפים זיו מנשה ואמרי בריל ארוחת חמישי באקדמיה הקולינרית של בולטהאופ

ארוחת ערב

עם השפים זיו מנשה ואמרי בריל
28.05.18
יום שני
בשעה 19.00
300

זיו מנשה - בוגר ה French Culinary Institute במנהטן, ניו-יורק. עבד במסעדות מעוטרות כוכבי מישלן מהמובילות בעולם, ביניהם  eleven Madison park  הנבחרה השנה למסעדה הטובה בעולם ובעלת שלושה כוכבי מישלן והשתלמויות במסעדות מכוכבות נוספות באירופה. בשנים האחרונות כיהן כשף בפועל של מסעדת הקיטשן מרקט
.
אמרי בריל – בוגר ה  Cordon Bleuבלונדון. עבד במסעדות מעוטרות כוכבי מישלן מהמובילות באירופה ובעולם, ביניהןHibiscus  בלונדון, והשתלמויות במסעדות מכוכבות נוספות באירופה. בשנים האחרונות כיהן כשף בפועל של מסעדת משייה.
לאחר שנים של עבודה במסעדות מובילות ונחשבות בארץ ובעולם, נפגשנו והחלטנו להקים את 5 – חוויות אוכל מרגשות ויוצאות דופן מחוץ לכותלי מסעדות.       

5 היא הזמנה לאתגר את החך והדמיון, 5 היא חוויה, המבוססת על שילוב של בחירת חומרי גלם מעולים, קולינריה אקלקטית של סגנונות וטעמים, יצירתיות, חדשנות ושירות מוקפד, מדויק ומותאם לצרכים.
אנו מביאים לצלחת את כל האהבה שלנו לארח, את כל הידע והתשוקה שלנו לבישול יוצא דופן ואת כל חמשת החושים.

על הארוחה:
ארוחת טעימות אישית כאשר המטרה היא להעניק לאורחים חוויה של ארוחה כמו במסעדות הטובות בעולם, ארוחה המשלבת את כל החושים ומאתגרת את החך והדמיון, בעצם הצצה לעולם היצירה הקולינרי והאישי שלנו. חומרי הגלם בארוחה הם על טהרת תוצרת מקומית ועונתית.

ארוחה בת 6 מנות הכוללת פתיח פינגר פוד, פתיח אישי, מנה ראשונה, מרענן חך, עיקרית וקינוח. בנוסף יוגשו 2 סוגי לחמי מחמצת עבודת יד עם 2 מטבלים.

הארוחה הינה פרונטלית וחוויתית, ומלווה בהסברים שלנו השפים לאורך הארוחה.

לפני הגשת מרענן החך אנו נערוך הדגמה פרונטלית עם חנקן נוזלי ונדגים כיצד מכינים גרניטה מהירה.

טופס הרשמה לסדנא:
* מילוי הפרטים אינו מבטיח השתתפות בסדנה ויש ליצור קשר במייל או בטלפון עם צוות האקדמיה למסירת פרטי תשלום.